Üniversitemiz 2016 Yılı Yatırım Programı İzleme ve Değerlendirme Raporu yayımlanmıştır.


Geride bıraktığımız yılda Üniversitemizin enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamak ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla başlanılan güneş enerji sistemi projesi hayata geçirilmiştir. Bu proje Üniversitemiz Enerji Sistemleri ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerine bu sahada uygulamalı eğitim imkânı da sunmaktadır. Öğrencilerimiz yenilenebilir enerjinin bir kolu olan PV sistemlerin çalışması, kurulumunun nasıl gerçekleştiği ve gelişen teknoloji ile nasıl iyileştirmeler yapılabileceği konusunda bilgi birikimi sağlamış olacaktır.
 
Akademik ve idari personelin ihtiyaç duydukları kaynakları elde edebilmesi için kütüphane binası yapılmıştır. Bunun yanında İslami İlimler Fakültesinin ihtiyaç duyduğu binanın yapımı ile Üniversitemiz öğrencilerine daha iyi eğitim vermek ve Üniversitemizin üniversitelerarası spor müsabakalarında daha aktif rol alabilmesini sağlamak amacıyla 5.000 kişilik bir stadyum yapılması planlanmış ve bunun ilk etabı olarak sentetik yüzeyli atletizm pisti işi tamamlanmıştır. Ayrıca Üniversitemizi daha güvenilir hale getirmek amacıyla ihata duvarı ve ferforje korkuluk işinin ihalesi yapılarak yıl içerisinde yapımına başlanmış olup, 2017 yılında tamamlanması planlanmaktadır.
 
Üniversitemizde 2016 yılında 24.751.337,02 TL yatırım harcaması yapılmış olup birimlerimizin makine-teçhizat, bilgi teknolojileri, taşıt vb. ihtiyaçları ile yayın ihtiyaçları 2016 yılı bütçe imkânları çerçevesinde karşılanmıştır.
 
2016 yılı yatırım programında yer alan projelere ait bilgiler ve yapılan işlerin ayrıntıları raporun içeriğinde yer almaktadır.
 
Kamuoyuna duyurulur.